KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FONTOS!
Kedves régi és újonnan érkező Játékosok! Az oldal ELKÖLTÖZIK!
Bővebb információ: ITT
Az új elérési cím: ITT
A költöz(tet)és még folyamatban, de lassan minden a helyére kerül. Addig is szeretettel várunk mindenkit!
Warning
Az oldalon erotikus tartalmú játékok is fellelhetőek. Obszcén és durva kifejezésekkel találkozhatsz, amikért felelősséget nem vállalunk, az alkotók szabad kezet kapnak a nyelvezet megválasztásában. Ne feledjétek, hogy a játéktéren karakterekkel találkoztok. Megértéseteket köszönjük!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Legutóbbi témák
» Muzsika Tv
@Lindsay, Joe Icon_minitimeKedd Aug. 16, 2016 1:10 pm by Danny Doyle Haynes

» Colors Of Seattle
@Lindsay, Joe Icon_minitimeCsüt. Ápr. 07, 2016 7:49 pm by Vendég

» Admin hírek
@Lindsay, Joe Icon_minitimeCsüt. Jan. 28, 2016 12:08 am by Danny Doyle Haynes

» Giulia Bianchi
@Lindsay, Joe Icon_minitimeVas. Jan. 24, 2016 12:28 pm by Giulia Bianchi

» Avatarfoglaló
@Lindsay, Joe Icon_minitimeKedd Jan. 19, 2016 12:40 pm by Vendég

» Elkészültem!
@Lindsay, Joe Icon_minitimeHétf. Jan. 18, 2016 11:29 am by Vendég

» Bernadette Ainsworth
@Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2016 3:11 pm by Bernadette Ainsworth

» Minden, ami Las Vegas
@Lindsay, Joe Icon_minitimeSzer. Jan. 13, 2016 9:34 pm by Admin

» Avataros oldalak gyűjteménye
@Lindsay, Joe Icon_minitimeSzer. Jan. 13, 2016 9:19 pm by Admin

Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Hétf. Aug. 14, 2023 3:38 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 @Lindsay, Joe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimePént. Dec. 13, 2013 3:39 pm

Pár perccel ezelőtt adtam le az eheti anyagot Jerry-nek. A másolatok mind a képekről, mind a szöveganyagról a táskámban vannak, a mai teendőimnek ezennel hivatalosan is vége. Kezdődik a hétvége.
A konyhából kedélyesen marok el egy épp most papírdobozolt, friss kávét és hálám jelül paskolom meg kétszer is Rosie derekát - csak a fedél felett mosolygok rá, miközben már az első kortyot veszem magamhoz. Sarkon perdülve fordulok ki a helyiségből a folyosóra, ahol csupán egyetlen kanyart kell tennem, hogy a hosszú szakaszának legvégén megpillanthassam a lift mennyezetig érő cirádás fémajtaját. A szabadság megtestesítője minden egyes nap végén. A bőrkabát belső zsebéhez nyúlok, hogy előhalásszam a fehér fülhallgatómat és bedugjam a telefonomba. Fél kézzel mindez nem a legegyszerűbb folyamat, de az évek folyamán kifejezetten rutinossá váltam az efféle dolgokban, mihez csak fél figyelem kell vagy épp egy kéz.
Lépteim koránt sem sietősek, sokkal inkább kényelmesen elnyújtottakká válnak, amint megpillantom a makrancos hölgyet megnyomni a hívógombot és a kijelzőt, mi szerint vészesen közeledik a szállítóeszköz a tizennegyedik emelethez.
Kilenc. Tíz. Tizenegy. Tizenkettő. Tizenhárom.
Az utolsó, pár lépésnyi táv bevétele kis híján sietve történik, de pont beérem Moose-t, mielőtt bezáródnának a fémszárnyak. Oldalazva férek be és érkezek pont a háta mögé, mert belépve azonnal a záráshoz dörgölte oda ujjbegyét s már lépett is tovább, akkor még meg sem fordulva a tükrös bádogdobozban. A fülemben szóló Steppenwolfot kihúzom mindkét oldalról és biccentek az ez időre már bizonyára tekintetével meglelő nő irányába.
- Főnökasszony! - toldok a megszólítás mellé egy széles mosolyt és lépek közvetlen mellé, elhaladva előtte, a bal oldalára. Szabad kezemmel az egyik zsebbe gyömöszkélem a zenehallgatást segítő eszközt és nem is veszem ki eztán a jobbom.
- Máris vége a napnak? - érdeklődök és a kávét fogó kezem mutatóujjával jelzem: a földszint a célállomás. Hacsak nem cáfol rá liftpartnerem, azzal az apró információmorzsával, hogy ő a munkájának fog élni késő estig. Az esetben korrigálok és ha már ott van a mancsom.. megbököm a neki szükséges szintet, attól függően miféle dologgal fogja elütni az idejét. Az irodájában, a tárgyalóteremben, a marketingesek társaságában, et cetera.
Félig felé fordulok a kérdés feltevése alatt és újból a számhoz emelem a papírdobozt, hogy egy adagot ellopjak a kávéból. Attól függetlenül, hogy mindig komolyabbnak (vagy komorabbnak?) tűnik az ambiciózus nő, nem fogok kevésbé közvetlenül csevegni vele most sem. Ha zavarja és le akar lőni, úgyis meg fogja tenni, mint szokása elébe menni az utóbb történő közlésnek. Más kérdés, hogy kevésbé hat rám - a kirúgás veszélye aligha fenyeget, túl sokat veszítene velem...
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Dec. 14, 2013 6:32 pm

Az ujjaim sebesen szaladnak végig a klaviatúrán, már nem is a billentyűket nézem, csak a monitort. A helyiségbe jobbról dől be a narancsos napfény. Egész nap ezen a cikken dolgoztam, és már le szeretném adni. Igazából, még bőven lenne időm lapzártáig, de eléggé maximalista vagyok, ami azt illeti. Szeretek első lenni, szeretem, ha én vagyok a legjobb, ha az én cikkem a legjobb, egyszóval, ha nyerek. Bármikor, bárhol, bármiben.
Megfogadtam magamnak, hogy nem megyek haza, amíg kész nem lesz. Az órára pillantok, egy kis szünetet tartva. Hét harmincnyolc. Átsuhan az agyamban, hogy rá kellene gyújtanom, de alsó ajkamba harapva visszapillantok a monitorra és megírom az utolsó bekezdést is, majd beszúrok pár-, a témához illő képet és már viszem is az anyagot az illetékesnek. Ahogy ismerem magamat, alig lesz belejavítva.
Magabiztos léptekkel haladok a lift felé, közben üzenetet írok, hátha valakinek lesz kedve eljönni velem inni. Fekete magas sarkúm tompán koppan, majd visszhangot ver a folyosón.
Megérkezve a lift ajtaját nézem, mintha olyan felettébb érdekes lenne, és azon gondolkodom, hova menjek, hiszen fiatal még az este, holnap csak kilencre kell bejönnöm, szóval enyém az éjszaka.
Nyílik az ajtó, belépek és a tükörben alaposan megnézem magam: fekete farmer, fekete blúz, fekete bőrkabát, fekete táska. Na igen... bár a stílusom, mondhatni kifinomultabb lett az elmúlt évek alatt, azt a bizonyos 'darkos punk-rocker' stílust nem hagytam el. És valószínűleg nem is fogom. A húgom persze maga a tökély, a család kicsi kincse. Őt sokan szeretik. Engem kevésbé. Engem tisztelnek. És ez sokkal fontosabb számomra, mint a szeretet. Inkább leszek egy irányítás-mániás ribanc, saját gondolatokkal, mint egy simulékony, rugalmas valaki, aki fejet hajt mások akaratának.
A tükörben meglátom Schwartz-ot, de csak egy pillantást vetek rá, amit nem kap el. Már csak te hiányoztál - gondolom, de ez nem ül ki arcomra. Helyette halványan elmosolyodok, és biccentek:
- Schwartz! - kicsit zavar, hogy ennyire bejött a személyes szférámba. Azt hiszem, ember-undorban szenvedek. Persze ezt sem mutatom ki, mert én már csak ilyen vagyok. Eltűrök bizonyos dolgokat. És embereket. A férfivel sem igazán tudok mit kezdeni. Szívesen kirúgnám. Tényleg! Nem érdekel, hogy mi lenne vele, hova menne, mit tenne, vagy ilyesmi. Egy szóval: jó lenne megszabadulni tőle. De egy apró probléma van ezzel az elképzelésemmel. Mégpedig az, hogy ő jó. Nagyon jó. Sokan szeretik az írásait, sokan olvassák, kiváló kritikákat kap. És ezt ő is tudja. Ezért kurvára arrogáns és beképzelt, amiből sokaknak elege van. De engem nem érdekel mások véleménye. Nem kedvelem, de elviselem, és, ha már nekem el kell viselni, másnak se legyen könnyebb. Így nekem sem kell új embert keresnem a helyére, vagy túlóráznom, betöltve az ő, üres helyét. Neki meg van munkahelye. Sokan olvassák, és szeretik, sok olvasónk van. Mindenki jól jár. Én biztosan. És Ő is.
- Mondhatni - bólintok. Persze, nem kötöm az orrára, hogy mik a terveim. Tekintetem a gombokra téved, majd Joe szemébe nézve bólintok. Sosem voltam beszédes típus. - És önnek? - dobom vissza a labdát.
Pár másodperccel azután, hogy válaszolt, a lift lelassul. És megáll. A számlapon a tizenkettes szám díszeleg. Várón az ajtóra pillantok, hogy nyíljon és belépjen rajta valaki, de sehol semmi. Először arra gondolok, hogy Joe-nak támadt kedve szórakozni, és megnyomta a 'stop' feliratú gombot, de nem. A szemem sarkából észrevettem volna a mozdulatot. Az ajtó nem nyílik. Nem a férfi volt. Túl régóta használom ezeket a lifteket, nem tart ennyi ideig, hogy kinyíljanak az ajtók. A megállást követően két másodperccel szólalok meg:
- Beragadtunk - közlöm a tényeket, nyugodt hangnemben -, remek... - azért elnyúlok a férfi előtt, és megnyomom az egyik gombot, mire a két ajtó kitárul. Vas. Egyetlen, vékony, körülbelül öt centis rés van csak az ajtók alsó szélénél. Ezt nem hiszem el. Előveszem a telefonomat, hogy felhívjak valakit, hogy szóljon a karbantartóknak, de persze a kurva liftben nincs térerő (miért is lenne?! Nem az én életem lenne).
- Nincs térerő - csúsztatom vissza a fekete mobilt a táska belső zsebébe, majd Joe-ra emelem tekintetemet. - Egyéb ötlet? - persze, majd csak észreveszik, hogy a lift kurvára beragadt. De ezen az istenverte szaron kívül van még három másik; senkit nem fog érdekelni, hogy mi van ezzel. Gondolom. Miközben válaszol, 'kényelembe helyezem magam', avagy leveszem a kabátomat.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeHétf. Dec. 16, 2013 3:05 pm

Aktuális jókedélyem csupán az tetézhetné, ha halk dudorászásba kezdenék egy a fejemben szüntelenül ismétlődő dallammal, amit a gondtalanság csikar elő. Helyette két ujjal dobolok a doboz papírfalán, mígnem észreveszem a közeledő liftet, az előtte álló, halálmadárnak öltözött nőt. Ha csak egy kicsit is színesebb volna az öltözék, vagy legalább a blúz fehér volna.. a lift ajtó nem tükörsima, egészen matt, de a kontrasztot visszatükrözné. Most ennek hiányát mutatja; kár.
Abbamarad a ritmikai játékom és a fuvarom elcsípésére koncentrálok, ami sikerrel zárul. Fellélegezéssel jutalmazom magam a mihamarabbi szabadulásom örömére - öt perccel kevesebb idő az épületben, öt perccel több a nagy világban. Meg egy pár perc Moose-szal, ami háromra kerekíti le a kinti időt, így a zenét félreteszem, a fülhallgatót zsebbe száműzöm és a rövid üdvözlést követőn karcos hangon kaffantom az érdeklődő kérdést. A szerény elmosolyodás, a biccentés is mondhatni engem igazol.. talán az egyszerű kíváncsiskodásban, udvarias körnek nevezhető, selyembe csomagolt és más szavakkal megformált „mi újság?”-ban jelen volt egy csipetnyi élcelődés? Ki tudja?
Én jól mulatok, láthatóan és magamban is, noha a kimutatott nem feltétlen az utóbbiból fakad, csak részben. Túlzottan nem dörgölném az orra alá, hogy mekkora a kettőnk hangulata közötti differencia és mondani sem kell ki felé mutat a pozitív nyíl. Újabb megerősítésként szolgál a nyers felelet, mi szerint ő sem szándékozik több percet a munkájára áldozni, a szerkesztőségnél legalábbis. Nem nyomok újabb gombot, csak visszaállok mellé és egy korty kávéval nedvesítem a nyelvem.
- Mondhatni. - ismétlem őt szándékosan. - Minden kész, a nyomdával, pedig majd Jerry vagy Susan beszél még a délután folyamán. - őket úgyis jobban kedveli a vonal túlvégén lévő öregasszony és nekem is eggyel kevesebb feladat jut, mégha annak az elvégzése nem is telik sok időbe. Lényegében mindegy ki végzi, én szívesen átadom másnak a lehetőséget. A mondat végével folytatnám a kávézgatást, fél szemem Moose-on tartva, de lassan vágja ívbe magát a bal szemöldököm a hír hallatán, leheletnyi hihetetlenkedés bújik meg az automatikus mimikai változás mögött.
Fáradtan sóhajtok fel, elmarad az ivás, de nem lépek hátrébb, miként macskaként nyújtózik el a vörös. Koránt sem vagyok az útjában ahhoz, hogy ezt megtegyem, ez a fajta minimális bosszantás igazán belefér.. az elkövetkezendőket együtt töltjük, én csak felvezetek.
- Nyugalom, a fényekkel sincs baj, hamar megoldódik a probléma.. vagy meg fogják. - nem hirtelen álltunk le, kis fékevesztett emeletcsúszással, ami már komolyabb aggodalomra adhatott volna okot. Felnézek a LED lámpák sorára, de láthatóan nem vibrálnak - egyelőre. Kattogás sem hallatszódik fentről. Zöldjeimet visszaemelem Moose-ra a kijelentésekor. Igyekszem visszafogni az előkívánkozó mosolyomat.. ugyan már, miért is lenne? Murphy mindenkinek a barátja.
- Nos, vegyük sorra a lehetőségeinket. - szegezem pillantásom nyomatékosan az ajtó fémlapjára. - A lift ajtót nem tudjuk kifeszíteni, kívülről lenne csak lehetséges, speciális szerszámmal.. vagy hidegvágóval. - jegyzem meg az utóbbit elmélázva, koránt sem komolyan.. túl költséges lenne a helyreállítás és több időt is venne igénybe egy egyszerűbb megoldásnál. - A fejünk feletti csapóajtón nem érdemes kimászni, mert túl magasan van a tizenharmadik és szintén ki kellene feszíteni ott is az ajtót.. - pislantok fel. Hiába is könnyebb az alumíniumot széthúzatni, nem lenne mibe kapaszkodni és miért kockáztassunk, ha közben elindulna a lift? Ugyan.
Ekkor tévedek csak vissza (az immár kabát nélküli) alakjához.
- Csak várni tudunk.. esetleg próbálkozni a vészcsengővel. - biccentek a gombok irányába, de a hangomból kivehető, hogy ennek nem sok értelmét látom, tekintve, hogy a számjelző az előbbi másodpercben hunyt ki. Bizonyára nem működik az érintkező sem. A táskát eközben a lift falához teszem, leguggolva mellé a pohár is oda kerül, majd hasonképpen levedlem magamról a kabátot - amit a táskára dobok. Bőséggel elegendő lesz a mindjárt könyékig feltűrt vékony pulóver és az alatta lévő fehér póló. Végezetül.. leülök, a hátamat a falnak támasztva. Minek várjak állva?
- Kávét? - lóbálom meg felnézve Moose-ra a poharat. Hátha nyájasabb lesz tőle... Ne mondja nekem azt, hogy önző vagyok és nem osztom meg a közös időnk alatt a frissen főzött adagom.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Dec. 21, 2013 4:38 pm

Amikor megismétel, felvonom az egyik szemöldökömet, de nem nézek rá, csak magam elé nézek, és bólintok. Majd beszél tovább. Ó, ügyes fiú... - mondom magamban. Talán elismerően? Lehet. De, amikor szólok, a hangom nem ezt tükrözi:
- Értem, köszönöm - pillantok rá, csak úgy röviden, egy halvány mosoly-félét is megengedek magamnak. Hogy mit köszöntem meg?  A munkáját. Formaságból mindenki munkáját megköszönöm, mert, nos, valljuk be: írók és cikkek nélkül mit érne az újság? Csak egy papírfecni lenne, amivel az emberek kitörlik a seggüket. Így tehát megköszönöm az embereim munkáját.
És ekkor ütött be a krach. Én esküszöm, világ életemben szerettem ezeket a lifteket. Kislány koromban azért, mert szépek, és tágasak voltak és hülye arcokat vághattam a tükörben. Aztán kamasz koromban ezeken a falakon ellenőriztem a hajam, és takartam el egy sállal a kiszívott foltokat a nyakamon, hogy apám meg ne lássa őket. Mióta itt dolgozom, jó pár éve, ez a lift mindig a boldogságot jelenti. Szeretem a munkám, ezért élek. Tudom, ez nem épp a legjobb életfelfogás, sokkal jobb lenne, ha azért lenne munkám, hogy éljek, de én nem ilyen vagyok. Szóval örülök, amikor belépek ide, mert ez a doboz visz a boldogság irányába. És, ha netán egy-két húzós nap után elhagyhatom a szerkesztőséget, akkor azért örülök a liftnek.
Most? Per pillanat utálom, gyűlölöm ezt a rohadt liftet, mert a rabja vagyok. Még, ha egyedül lennék... de nem vagyok.
- Nyugodt vagyok - fonom össze mellem előtt karjaimat. Tényleg az vagyok, csak bosszús; a két dolog nem ugyanaz. Legalábbis, az én nézőpontom szerint nem.
Majd hallgatom, hogy mit mond, olykor bólintok, ha egyetértek. És többnyire egyet kell, hogy értsek. Gondolom, előbb-utóbb valakinek fel fog tűnni az, hogy nem működik a lift. Rólunk nem is beszélve - mármint, hogy elindultunk le, de nem érkeztünk meg. Idő kérdése csupán. Időm van bőven, türelmem kevesebb, de nyugodt próbálok maradni. Nem tudom, erre Schwartz mellett mennyi esélyem van, de megteszek minden tőlem telhetőt.
A vészcsengő ötlete jó lenne, de szinte ahogy kimondja a szavakat, a számjelző is beadja az unalmast.
Aztán csak figyelem, ahogy pakolászik. Végül én is ledobom a bőrkabátot a földre, mellé a táskát és követve a példáját, jómagam is leülök, törökülésbe, pont vele szembe, a vékony ingen keresztül érzem a hűvös falat. Egy kis ideig arcát fürkészem, majd a talajt kémlelem.
Szavaira ismét ráemelem a tekintetem. Kávé. Imádom a kávét. De nem vagyok biztos benne, hogy el akarom fogadni. Magam sem tudom, miért. Végül, belső vívódásomból mit sem láttatva, pár másodperc múltán elfogadom a felém nyújtott poharat.
- Na jó... - kortyolok bele. Rosie keze munkája, simán felismerem. Az egy kortyból végül öt lett. Aztán visszaadom Joe-nak. - Kösz - biccentek felé, széles mosollyal. Tényleg jól esett. Na, nem a gesztus, sokkal inkább a kávé.
- Azért remélem nem hiszi, hogy pár korty kávéval máris lekenyerezett - mosolygok még mindig, ami talán szavaim ellen szól.
Egy ideig még a tekintetét fürkészem, arca vonásait és rá kell jönnöm: nem ismerem. Pedig egy ideje már együtt dolgozunk, elég sokszor futunk össze a szerkesztőség falain belül, látásból ismerjük egymást, de ennyi. Tény, nem ő az egyetlen, akit nem ismerek túl jól, de róla tényleg nem tudok semmit. Másról legalább tudom, hogy dohányzik, szereti a kávét, mi a kedvenc színe, házas-e, van-e gyereke, milyen könyveket olvas szabadidejében és ilyesmik. Joe-ról pedig... tényleg semmit. Talán csak a munkamorálját, olyan dolgokat, amiket mindenki lát, amik a felszínen vannak. Tudom, hogy hova járt iskolába, hogy jól ír. De ez csak a munkakörömből adódó tudás. Emberileg nem tudok semmit. És ez bosszant. Szeretem, ha ismerem az embereket, miközben ők alig tudnak rólam valamit.
- Mit hallgatott? - bökök állammal a fülhallgató felé. Valamivel el kell ütni az időd...
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeVas. Dec. 22, 2013 12:14 am

Biccentés. Felér egy roppant ízléses és udvarias „ugyan már, ez a munkám” szöveggel. A feladatom teljesítéséért kapom a fizetésem, sajnos nem repül sült galambként a számba vagy hull az ölembe, mint egy s más az életemben. Persze, ha hálálkodni is szeretne Moose.. - mosolyra rándulna szám sarka, de csak egy kedélyes ívelődés születik belőle, amit egy szerénykedő gesztusnak is vehet, a biccentés mellé felszolgált köretként.
A pillanat „varázsa” hamar elszáll a lift működésképtelenségének hála. Tudattalan meglehet lappang egy kevés megkönnyebbülés bennem a megállapítás szekundumában, de láthatóan nem repesek én sem az örömtől, csupán csendben tüntetek. Passzív agresszió, szokták mondani. Csipetnyi beletörődömséggel. Akárhogy is nézem, a helyzetünk éppannyira rózsás, mint amennyire jól éreztem magam a reggeli keléskor és ott élt a fejemben a gondolat, mi szerint munkába kell jönnöm - de legalább lapzárta.
- Annak örvendek. - jegyzem meg egy másodperc töredékre összeszűkölő tekintettel, miközben végigmérem a főnökasszonyt, tetőtől talpig. Nem, mert a feszültség legapróbb jeleit keresném rajta vagy a szavának ellenkezőjét, ennél sokkal egyszerűbb az ok. A „ketrecünkben” ő nyújtja a legkellemesebb látványt és pihentető rajta legeltetnem a szemeimet, mi nem egyenlő a szemérmetlen bámulással, ugyan.. úriember vagyok. Készséggel válaszolok mindenre, sajátos módon gondoskodok a hölgypartnereim jóllétéről, ilyetén a helyzetjelentés végeztével kényelembe helyezem magam a lift falának támasztva hátamat és a liftben fellelhető egyetlen kávét, mi a tulajdonomat képezi, megosztom.
Kifejezetten halvány mosollyal konstatálom, hogy nem egy úri kisasszonnyal szívok egy levegőt, akinek derogálna a földön helyet foglalni. Kellemes csalódás, nem tagadom, noha nincs ez ennyire nyilvánvalóan a fizimiskámra nyomva.
Átnyújtom a poharat és eztán visszahelyezkedem, hátam a hűvös fémnek vetem. Nem szögezem várakozón a kijelzőre vagy a plafonra, netán az ajtóra az íriszpárom, azokban fikarcnyi érdekesség sincs. Holt tárgyak, nemde? Az irodában is a figyelmem mindig a bent tartózkodók kapják és ahogy szélesb mosoly bimbódzik az orcán.. ritkán látott jelenség, lemaradtam volna róla, ha fém után kajtatok. Legyen hát ez a kimondatlan ára a fekete levesnek.
- Igazán nincs mit. - s mivel a mosoly, mint olyan szívélyesen ragadós entitás, amit nehéz távol tartani, moccannak a mimikai izmaim, hogy hasonlót produkáljanak, mint amit Moose arcán láthatok. Szerényebb változata ez, de csak képletesen. Az utólagos hozzászólás azonban lerombolja ennek az illúzióját.
- Ha nem foglalt volna ilyen hamar helyet, ezer örömmel felajánlottam volna a kabátomat.. reményeim szerint azzal már sikerült volna levennem a lábáról. Majdhogynem szószerint. - mélázok el játékos hangnemmel, de a szavaim mögött komolyság rejlik: nem csak a hecc kedvéért mondom. Tényleg megtettem volna, ha lehetőségem nyílt volna rá, ám utólagosan megtenni mindezt már másodrangú.. oda a pillanatban bujdosó báj, lecsúszott ötletté válik.
Ahogy visszakerül hozzám a kávé én is bőszen belevetem magam a kortyolgatásába. Érezni benne azt a késhegynyi fahéjat, amit Rosie rendszeresen belerak a kollégák nagy örömére - konyhák gyöngye vagy kávékészítők királynője az a nő... Már épp meg akarnám törni a csendet, a rövid időn belül furává váló folyamatot, ahogyan egymás vonásait fürkésszük, amikor megteszi ezt helyettem a vörös üstökű.
- Mint főnököm kérdezi vagy mint magánember? - hiányzik hangomból az a bizonyos él, ami egészen pimasszá tenné, holott a ráció megvan rá. Szimpla érdeklődés ez, se több, se kevesebb - a választ sem befolyásolja, amit mindjárt számra veszek. Ellenben a kérdésre kérdéssel történő válaszolás felér egy gyengéd célzással: no lám, személyeskednék? Tagadhatatlanul egocirógató, mindig is kimértnek, távolságtartó nőnek láttatja magát Lindsay.
Lehet többször kellene vele liftben találkoznom. Jó hatással van rá.
- Steppenwolfot. Régi klasszikus. - veszem elő a zsebemből a készüléket és a tükörképeként változtatok a testpozíciómon, törökülésbe húzom a lábaimat, hogy előrébb dőlhessek. Hallgasson csak bele, ha nem ismerné.. ha igen és szereti, hát azért.
- Born to be wild. A legismertebb. - adom át mindkét felét a hallgatónak és érdeklődve lesem a reakcióját, a szemek világában kutakodva.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeHétf. Dec. 23, 2013 10:11 am

Megjegyzését elengedem a fülem mellett. Szerencséje van, hogy nem vagyok ideges. A kávé jól esett és a bosszúságom is elszállóban van. Jobban érzem magam, mint pár perce, tényleg. Ez persze nem ül ki az arcomra, hiszen iménti mosolyom is szelídebbé vált, majd lassan eltűnt. Nem vagyok az a mosolygós típusú ember. Komoly vagyok, és mindig olyan arcot vágok, mintha szüntelen köztéri szobromhoz állnék modellt. Ha szólok, megfontolt vagyok, minden kijelentésemnek éle és sarka van. Nem tűröm az ellentmondást és módfelett egoista vagyok. Az élet megtanított rá, hogy önmagamért kell élnem, és, ha ehhez az kell, hogy átgázoljak másokon, hát megteszem. Azért, mert apám volt a főnök, nem jelenti azt, hogy nem kellett bizonyítanom. Kellett. És megtettem a legtöbbet, amit tehettem. És megkaptam érte a megérdemelt jutalmat.
Néha Joe-ra pillantok, ő is olykor engem néz, az arcomat fürkészi. Kimondottan jóképű. Ezt persze soha nem mondanám neki, nem mondanám meg, hogy baromira tetszik. Nem... istenem, ő idegesítően egoista és nagyképű. Nálam is beképzeltebb, pedig korábban azt hittem, hogy ez lehetetlen. Nem az, ő még rajtam is túlszárnyal. És én nem akarok kapcsolatot, ő sem hiszem, hogy akar. Csak egy szoknyavadász, én pedig játszok a férfiak szívével. Kihasználna. Vagy én használnám ki őt. Mindegy, egy a lényeg: valaki kihasználna valakit.
- Ó, milyen kedves öntől – szólok, bár hangom lejtése kissé szarkasztikus -, egy igazi úriemberrel van dolgom – vonom fel kacéran egyik szemöldökömet, ajkam szegletében játékos mosoly bujkál. Egy pillanatra elhiszem, hogy tényleg megtette volna, de aztán észbe kapok. Nem, nem hiszem... ahogy mondta: le akar venni a lábamról. Nem, nem fog sikerülni, nem... – mondogatom magamban, mintha fikarcnyi esélyt is látnék a dologban. A valóság az, hogy sajnos látok. De nem adom meg magam ilyen könnyen. Nem azért, mert egy buta tündérmesére várok, hogy majd a herceg eljöjjön értem. A lófaszt. Egyszerűen nem lenne jó vége. Nem strapálom magam fölöslegesen.
Miután visszaadtam a poharat, a csend tényleg kezdett eléggé kínos lenni, így megtörtem. Szeretem a csöndet, de ez...
Kérdésére először nem tudom, mit feleljek. Lévén a főnöke vagyok, kell, hogy legyen némi tekintélyem, de ebben a helyzetben talán jobb lenne, ha mint két ember beszélnénk, ha beszélünk; nem pedig mint alkalmazó és alkalmazott. Vállat vonok tehát:
- Mit gondol? – felelek újabb kérdéssel a kérdésre.
A banda említésére felkapom a fejem. Hogyne ismerném őket?! Egyik nagy kedvencem az együttes. Ott voltam a búcsúkoncertjükön, Maryland államban, 2007-ben. Zseniális volt!
- Ismerem őket – mosolyodok el halványan és átveszem a fülhallgatót és a fülembe teszem őket. Az ismerős dallamra mosoly szökik arcomra és a zene ritmusára bólogatok. Rövid idő múlva az egyiket kiveszem a fülemből. – Nem is tudtam, hogy szereted ezt a bandát – ezzel, hogy ezt tudom, azt hiszem, egy kicsit belopta magát a szívembe. Talán. Lehet. Nem tudom.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Dec. 28, 2013 11:16 am

..csak néha. Ó, ugyan már! Szemeit fürkészve keresem a választ vajon mi érdekesebbet találhat most rajtam kívül a liftben, ami jobban vonzza a tekintetét, mint az eleven hús látványa - vagy a csábító kávé csinos kis csomagolásban. Ideje hát minden lehetőséget félreseperni, magamra vonni a figyelmét.
Kezdve a megállapítás magam előnyére formálásával, amit az imént olyan csípősen tálalt Moose. Nem maradhat megválaszolatlan.
- Adtam valaha is okot az ellenkezőjére? - fogadom önfényezőn a bókot, de nem csöpög tömény nárcisztikus szándéktól a kérdésem. Egyszerű tényközlést eszközöltem, amire kíváncsian a megerősítését várom.. hisz tudtommal valóban nem csaptam rá senkire az ajtót vagy bántam (túl) lekezelően, netán túrtam ki a pozíciójából. Utóbbit legfeljebb teljesen jogosan, hivatalos módon érdemelve ki. Ilyesféle elégedettséggel veszem vissza a fekete levest, nem szeretem kihűlve, így még addig meg kell inni, míg finom gőzkígyó szökik ki a pohártető résén.
Pillanatokon belül kellemetlen következmény lesz, hogy majd` megégetem a nyelvem meglepettségemben - kivételesen nem mohóságomnak köszönhetően. Alig hiszek a fülemnek, hogy ilyen könnyedén visszapasszolta a labdát, passzolva kis híján ezzel a témát. Nocsak...
- Mit gondolok? Nos, mint az alkalmazottja azt, hogy akár a munkáról is beszélhetnénk, bőséggel van időnk, ha már megadatott nekünk ez a kis megállás a nagy rohanásban. Mint magánember, pedig.. - szélesbedik a mosoly és teszem le magam mellé a poharat. - ..hogy rám próbálja hárítani a kérdésemmel járó felelősséget, csakhogy ne kelljen őszintén felelnie. - mondom ki nyíltan mit gondolok és várom mit reagál rá Lindsay. A közel múltban történteket újrapörgetve a fejemben nem volt még ennyire várt pillanat, mint a mostani. Egyszerre hízelgő s bosszantó is ez a fajta távolságtartás, amit úgy néz ki a zene fog feloldani egy leheletnyit. Még a tegezésre is rávette, szóval.. panaszra nincs okom.
- Hát.. nem én vagyok a világ legnagyobb rock rajongója, de az alapműveket én is ismerem és szeretem. - vallok színt, mellékesen jelezve: tágabb érdeklődési körrel rendelkezem, hogy egy műfajnál leragadjak. - Viszont előbb néztelek volna Chopin, Haydn vagy Mozart preferálónak. - a komoly zenei vonulatot érzékelhetően állítom párhuzamba a munkahelyen mutatott viselkedési normákkal. Komoly, határozott, de önmagából sokat mégse mutató.. olyan célzás ez, amit vagy észrevesz vagy nem, a döntés joga az övé.
Újból felkínálom a poharat, de nem a kezébe adom. Csak kettőnk közé tolom.
- Nyugodtan igyál, ne kelljen kínálgatnom. - felér a gesztus egy „engedd el magad, nem harapok” megjegyzéssel.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeVas. Dec. 29, 2013 6:36 pm

'Nem látok mást, csak téged,
Szunnyadó, szürke, szeretetlen énem
Hitte még tegnap, hogy örökre végem,
S ma nem látok mást, csak téged'
/ismeretlen/


Schwartz tényleg egy úriember - vagy legalábbis annak mutatja magát. Egoista, beképzelt, nagyképű, de nagy általánosságban tudja kezelni az embereket. Így, vagy úgy, de azt gondolom, hogy mindenkit képes irányítani, valamilyen formában. Egyébként... egyértelmű, hogy nem állja meg, hogy ne reagálja le azt, amit az imént mondtam. Talán ezt bírom benne, hiszen alapvetően én is mindent lereagálok. Talán pont ez az egészben a vicces, két farok egy csárdában, tudják...
- Nem - ingatom meg a fejem. - Csak azt ne mondja, hogy bárkinek felajánlotta volna a kabátját - lévén, én nem bárki vagyok. Első sorban a főnöke vagyok. Aztán nő. Harmadszor pedig szép nő. Mondhatnám, hogy nem vagyok egoista, de akkor hazudnék. Viszont az, hogy szép vagyok, afféle tény. Szavaim ezúttal nem csöpög a szarkazmustól, inkább csak amolyan tényként állapítom meg. Tételezzük fel, hogy Mayer-rel szorul a liftbe. Mayer egy kopaszodó, negyvenes évei végében járó, zsíros arcú, szemüveges fickó. Kétlem, hogy Joe neki felajánlotta volna a kabátját, ha a férfi habozik leülni. És egyébként is, Mayer csak egy aktatologató... én?! Maradjunk annyiban, ha a szerkesztőség királyság lenne, én lennék a királynő.
Könnyed kérdésem kizökkenti. Legalábbis, ahogy elnézem. Felvonom egyik szemöldököm, és halvány, ártatlan, kissé kaján mosoly játszik ajkam szegletében. Várom a választ. Amikor újra kérdez, azt gondolom, hogy most ezt fogjuk játszani, de az fordult meg a fejemben, hogy belemegyek, s újabb kérdést teszek fel. Végül nem kell ehhez folyamodnom, mert válaszolni látszik.
- Nem hárítom önre a felelősséget, de ha így gondolja, hogy felelősséggel tartozik a feltett kérdésre, akkor vállalja - vonok vállat. Hangom nyugodt, kimért, de ajkamon mosoly játszik.
Nehéz magázni őt ebben a helyzetben. Úgy döntöttem, megengedhetem magamnak, hogy tegezzem. Örülök neki, hogy szereti a rockot, mivel én magam csak azt hallgatok. Tudom, nem teljesen passzol egy érett gondolkodású, felelősségteljes főnöknőhöz ez az irányzat, de a szívem mélyén én még mindig csak egy tetkós kis punk vagyok, aki egykor voltam. Ezt persze tökéletesen palástolom, még, ha nem is mindig akarom. De itt, a munkahelyemen nem flangálhatok Guns n Roses-os pólóba. Nekem itt tekintélyem van. És lesz is.
Értem a célzást.
- Őszintén szólva Beethoven zenéjét jobban preferálom. Életének késői darabjai intellektuális mélységűek - mondom, teljesen komolynak tűnve. Aztán szélesen elmosolyodom; ha nem hitte el, ne is gondoljon bele, ha pedig elhitte, akkor visszarángatom a valóságba: - Csak vicceltem. Nem hallgatok se Chopin-t, Haydn-t vagy Mozartot, de még Beethovent sem - elkeserítene, ha elhinné, de azt hiszem, tudnék élni vele. - Ez viszont tényleg jó - bökök a fülhallgatóra.
Figyelem, ahogy közénk tolja a poharat, majd amikor megszólal, felpillantok rá. Elmosolyodok. Halványan.
- Kár volt felajánlanod. Így nem marad neked semmi - és már nyúlok is a pohárért, majd belekortyolok. - Ha kikerülünk innen, esküszöm, kárpótollak egy kávéval - mosolyodok el.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Jún. 07, 2014 9:42 pm

Mrs. Las Vegas Daily..
`Mikor egyik kezem megtör téged
a másik hirtelen összekapar,
engedd meg, hogy ledobjalak téged
és borulj rám mindig vissza hamar...`

Megingatom a fejem, amiről csak utólag fog lehullni a lepel mennyire komolysággal is teli nevezhető.
- Csakis kizárólag vörösöknek... - szalad mosolyra a szám és folytatom a sorolást mindennek tetejében. - ...akik jó esetben a főnökeim... akik nők... - fontos kikötés. - ...akikkel egy liftbe szorulok. - finoman vezetem fel az általa hallani kívánt feleletet, ami kezdetben már-már provokáló, de végül szépen kikerekedik. Dicséretté halványul a pimaszság, szavam éle is megszelidül, mire a végére érek és könnyed stílusban teszem helyére a pontot, mely egyértelműsíti, hogy nyíltan kimondtam mennyire nem bánom a fémdobozba szorulást. Mindig csak a szigorú főnökasszony így, főnökasszony úgy, értettem és persze... néha egy javítom máris, ami megszakítja a sormintát. Kenyérszövegnél nem több, aminek kifejezetten fűrészporos íze van.
- Ehh, nem gondolja, hogy munkán kívül roppant imponáló tud lenni egy kis szelídség? Csak a megcsillantatása a másik kíváncsiságának felkeltése végett. - teszem hozzá mellékesen, majd tükörképként vonom meg a vállamat és adom be a derekamat. Legyen, megmutatom hogyan is kell. Felemelem a két karom, hogy a tarkóm mögött kulcsolhassam össze kezeimet és így dőlhessek neki a lift falának.
- Legyen magánemberi érdeklődés, jobb kilátásokat is helyez elém és elég volt mára a hivatalos képmutatásból, mh? - a kérdő hümmentés a véleményét kéri ki, aminek eredményeképpen tegeződés a jutalom. Máris könnyebbé válik a vállamat nyomó súly... vagy az csak a gravitáció lenne? Remélem nem jut eszébe mindkettőnket magával rántani ilyen magasságokból a földszintre.
Enyhén összeszűkülni látszik a szemem és oldalra billentem üstökömet - hol marad az értékes rácáfolás, ha már bebizonyosodott ínyére való a taktus? Nincs ellenemre Beethoven, gyakran szól komoly zene otthon, mikor rá vagyok kényszerülve a koncentrálásra... hálás szonetteket írt és nem csak ő.
Féloldalra kúszik a mosoly.
[You must be registered and logged in to see this image.]
- Mondjuk néha kifejezetten pezsdítő egy kis kultúra, egyáltalán nem hallgatsz? - a slágerek minduntalan ismétlése és a rockra jellemző sajátos zaj után kell a változatosság, amikor a csendet egy másfajta értelemben vett csend helyettesíti. A szemkontaktus tartásáról nem feledkezem meg, mindvégig megmarad kettőnk között, a kávé közkinccsé tételének idején is. A visszadőlés pillanatában egyaránt.
- Ugyan, csak megszokásból kértem és mert így tudtam pár szót váltani a kollégákkal. Igyad csak nyugodtan... de a kárpótlást ezer örömmel elfogadom cserébe. - nem hangzik úgy, mintha a bőröm kívánná lenyúzni a helyéről és kiteríteni otthonának falára... igen kecsegtető. - Mondjuk a hét folyamán valamikor? - kapaszkodik kérdőn a tekintetem az övébe. Nem sok van már hátra, csak egy péntek, egy szombat és egy vasárnap...


✔ I wanna get you alone.. ♫ [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimePént. Jún. 13, 2014 3:47 pm




Joe & Lindsay

'Nem látok mást, csak téged,
Szunnyadó, szürke, szeretetlen énem
Hitte még tegnap, hogy örökre végem,
S ma nem látok mást, csak téged'

[You must be registered and logged in to see this image.]

Szemöldököm felszalad a reakcióra. Nem. Nem? De. Rosszallón elmosolyodom, s szóra nyitom a számat, hogy válaszoljak valami igazán frappánsat, de ő megelőz. Vörös... főnök... nő... és az elmaradhatatlan lift.
- Mindent értek - ingatom meg a fejemet kissé, de mégis mosolyra görbül ajkam. Schwartz okos és ravasz. Tudja, hogy mivel kell levenni a nőket a lábukról. Tudja, hogy mikor mit mondjon. Egyébként is egy gazfickó, hát, még ha nőkről van szó. Főleg, ha a főnökéről van szó. Azt érzem a hangjában, hogy kóstolgat. Provokál. Lehet, tévesen gondolom így. Ügyelnem kell rá, hogy ne mondjam ki azt, ami a fejemben jár. Sokszor eléggé éles a nyelvem, és vagyok kissé csípős az emberekkel, de ez velem jár. Próbálok változtatni ezen, s kétszer is meggondolni, kinek, mit mondok, de e képességem még fejlesztést igényel. A baj az, hogy apám sokszor érezteti azt velem, hogy én itt mindenki fölött állok. Ez egyben jó hátszelet is biztosít nekem, másfelől beképzelté, gőgössé és elviselhetetlenné tehet. Olyan emberré, akit az alkalmazottak a pokolra kívánnak. Ha ebben a pozícióban maradok, egészen a nyugdíjba menetelemig, olyan leszek, mint Meryl Streep az Ördög Pradat viselben. Ez a tökéletes hely és idő arra, hogy türelmet és simulékonyságot gyakoroljak.
- Szelídség? - nézek rá megütközve, felvont szemöldökkel. - Ó, értem, szóval kíváncsi a jobbik énemre... már, ha van olyanom. Hmm... - búgok halkan, majd halkan nevetek. - Mondja, az még meg sem fordult a fejében, hogy én mindig ilyen vagyok? - kérdezek vissza, kicsit előre görnyedve, ültömben, s pár pillanatig nem is dőlök vissza. - Ám legyen... ígérem, hogy elviselhető leszek - rántom meg a vállamat. Tudok én laza és normális ember módjára viselkedni, vagy éppen bulizni és szórakozni. Csak nem a munkatársaimmal, a beosztottjaimmal. Az ő szemükben a vasöklű főnöknő akarok lenni, nem pedig a túlpörgött, túlfűtött fiatal nő, tequilával a kezében.
- Legyen - bólintok rá haloványan mosolyogva.
Örülök, hogy nincs klausztrofóbiám, sőt, azt hiszem, semmilyen fóbiám sincs. Az azonban aggaszt, hogy a lift kötelei megadják magukat a hosszas lógás következtében. Mondjuk, ennek eléggé kicsi a valószínűsége, de nem vagyok egy optimista életszemléletű ember.
Beethoven... nos, volt már rá precedens, hogy az ő zenéjét hallgattam, nem véletlenül őt hoztam fel példának, nem tagadom, de nem gyakran fordul elő. Sokkal jobban szeretem a zongora és a hegedű, vagy a cselló hangjait.
- Ha már kultúra, a múzeumokat jobban kedvelem, mint a komolyzenét - nézek egyenesen a szemébe, hozzá hasonlóan, összeszűkített tekintettel méregetem. - Ritkán - vallom be mégis, és állom a tekintetét.
Csak ezért? - akarom kérdezni, de visszafogom magam.
- Azt mindjárt gondoltam - mármint, hogy nem utasítana vissza. Próbálok nem mosolyogni, de... lehetetlen. És már le is csapott a szavaimra. Elmondhatnám, hogy mennyire elfoglalt leszek, egész hétvégén, hogy egy csomó dolgom lesz, hogy nagyon nem fogok ráérni, hogy mást terveztem, másvalakivel... de nincs így. - Szombat? - vetem fel első lehetséges időpontnak. Ez is eléggé tág időintervallum. Huszonnégy óra, hogy abból mikor, és mennyire lesz szüksége, az rajta áll. Várok is, hogy javaslatot tegyen a továbbiakra...

MUSIC: [You must be registered and logged in to see this link.] | NOTE: In the prison, we share | WORDS: 473
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeVas. Jún. 15, 2014 8:45 pm

Mrs. Las Vegas Daily

Újabb mosoly. A liftben tartózkodva többször láttam ezt a görbületet Moose arcán, mint amióta itt dolgozom... ezt a fajtát legalábbis, ami mögött nem a számító nagyasszony bújik meg. Jobban áll neki.
A lift falának támasztva fejem teszem fel a nagy kérdést, amivel kiásni szándékozom a nagy sodrású folyam medrét. A célomat nem rejtegetem, finoman unszolom csupán, mégis nyíltan hívom keringőre és hogy megteszi-e az első lépést vagy kihátrál belőle... az ő döntése. Érdeklődéssel nézem az arcát mit szól hozzá, mi mellett határozza el magát és az ő nevetését követően most én fogok hasonlóan reagálni. Felszalad a jobb profilomra a mosoly és kedélyesen lököm ki a tüdőmben rekedt levegőt.
- Ugyan már, emlékszik a Shrekben használt példára nem, a hagymára? Csak a külső héjakat kell lefejteni... - s épp ezen dolgozom, eleddig többé-kevésbé sikeresen. - ...és helyes, akartam is már szólni, hogy nagyon nehezen lehet megférni magával egy légtérben. - teszem hozzá megjátszottan, egészen megfeledkezve milyen velejárói vannak ennek a megakadt bádogdoboznak. A pislákoló fények nem kecsegtetnek sok jóval, de mi mást tehetnék, mint bízok a szakembereinkben és addig is kiélvezem a halálom előtti pillanatokat, ha múlasztásuk miatt mégis a liftaknában kötnénk ki őrületes sebességgel? Egy újabb jó pontot már elkönyveltem a kispadra küldött magázódással.
A következőt nem másra tartogatom, mint a zenére... egy felet felkapartam már a képzeletbeli börtönfalra és itt ugrik a nyúl az üregébe. Múzeum... nosztalgikus hallani a szót, talán középiskolában voltam utoljára és akkor is végigrohantam rajta.
[You must be registered and logged in to see this image.]

- Hm, azt hiszem egálban vagyunk. Neked a komoly zene, nekem a múzeum nem tekinthető a műfajomnak... - felhúzom az egyik térdemet és azon pihentetem meg az összefont kezeimet, miután áttulajdonítottam a papírdobozban lévő fekete levest a nőnek. Nem igazán érdekel mással ellentétben, mint mondjuk az ajánlata. A szombat első felütésre jól hangzik, mégis gondolkodóba esek látszólag... melyik óra, melyik óra... mmh, nehéz döntés.
- Öt óra, Lorenzi Park? Isteni kávét árul ott az egyik pasas... - szavaim nyomatékosítása végett a mutató- s hüvelykujjam összeillesztésével mutatom a félreérthetetlen tartalommal bíró jelet... mennyei.


✔ Meet me in the pouring rain ♫ [You must be registered and logged in to see this link.] (maybe? minden esetre hangulatos)
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitimeSzomb. Jún. 21, 2014 9:43 am




Joe & Lindsay

'Nem látok mást, csak téged,
Szunnyadó, szürke, szeretetlen énem
Hitte még tegnap, hogy örökre végem,
S ma nem látok mást, csak téged'

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nyilvánvalóan tudatában vagyok annak, hogy nem épp kedves ember hírében állok. Tudom, hogy hogyan neveznek a hátam mögött - Sátán, Uralkodónő, Sárkányhölgy, Halálmadár... -, tudom, hogy pletykálnak rólam dolgokat és, hogy egyáltalán nem kedvelnek, mivel igen sokszor rendkívül lekezelő tudok lenni. Szóval nem, nem szeretnek a munkatársaim, talán joggal. De, azt hiszem, ha minden reggel betipegne ide egy szőke maca, fehér, decens kiskosztümben, rózsaszín kiegészítőkkel és egy zsebkutyával a karjára függesztett utazótáskában, na azt imádnák. A nők el tudnának vele pletykálni a különböző szépészeti termékekről és együtt csorgathatnák a nyálukat Schwartz-, és más, hozzá hasonló férfiak után. Ó, és a férfiak... ők nagyon imádnák Barbie-t. Sajnos - vagy nem -, én nem ilyen nő vagyok. Én nem beszélgetek a munkahelyemen rúzsokról és körömlakkokról, és pláne nem csorgatom a nyálamat senki után. Nem szeretem a rózsaszínt, nem áll jól a vörös hajamhoz. És a kutya nálam egy golden retriever-nél kezdődik, amilyet mindig is szerettem volna, de nem lenne rá időm; a munkahelyemre meg nyilván nem hozhatom be. Szóval nem én vagyok álmaik főnökasszonya, sőt, sokkal inkább rémálmaiké, de megéri. Az újságot veszik, mint a cukrot, megy a munka, nincs lazsálás... utáljanak ezért nyugodtan.
- Fejtegesse csak nyugodtan - mosolygok most én is rá -, csak ne lepődjön meg, ha az alsóbb rétegek is ilyen keserűek - figyelmeztetem. Aztán pedig kóstolgat, megint. Tudom, hogy viccel, vagyis, sejtem. De, azt hiszem, nem halok bele, ha mégsem. - Tudatában vagyok - csak ennyit válaszolok rá. Mi mást mondhatnék? Így van, tudom, hogy elviselhetetlen vagyok, szigorú és arrogáns. Hozzászokhatott volna.
A lift egyelőre stabilan áll, már, amennyire a függést stabilnak lehet nevezni. A pislákoló fények kissé nyugtalanítanak. Néha felnézek a plafonra, az ilyen vibrálásokkor. Nem mondom, hogy teljesen nyugodt vagyok, de nem is pánikolok. Miért tenném? Még nem kezdtünk el zuhanni, addig pedig mi baj lehetne?
Válaszára elmosolyodok.
- Oké, akkor a következő 'műfaj' - nem véletlenül emelem ki a szót. - Hegymászás, vagy egyéb sportok? - jómagam mindenféle extrém sportért odavagyok, imádom az izgalmat, az adrenalint. Néha a kevésbé vad tevékenységeknek is hódolok, mint amilyen az úszás, vagy a futás, ilyesmi... sőt, szívesen megnézek egy-egy meccset is, stadionban, vagy a tévé előtt, ha máshogy nem megy.
Szóval kaptam egy pohár kávét. Finom kávét. És, hogy mit vár cserébe? Egy másikat. Minél előbb, nem a szerkesztőség falain belül. Érzem, hogy mondanom kell valamit, azon kívül, hogy rendben. Megígértem, és így tisztességes. Megittam a kávéját - vagyis, majdnem. Különben sem szeretek tartozni, legyen szó bármilyen ki összegről, vagy másról. És biztos vagyok benne, hogy a nyakamra járna, itt, a munkahelyemen, a munkahelyünkön is, és nem hagyna békén, amíg el nem megyek vele valahova kávézni.
- Rendben - bólintok rá határozottan, ám mielőtt túlságosan is megörülne, hozzáteszem: - De ez nem randevú! Csak két ember egy időben lesz, egy helyen. És, bár megbeszélték előzőleg, hogy találkozni fognak, csak amolyan... egyeztetés képpen, hogy biztosan megjelenjenek mindketten - mosolyodok el negédesen. Lehet, meg sem fordult a fejében, hogy ez randi volna, de nekem igen. Talán magamat is figyelmeztetni akartam ezzel, hogy nem az lesz. Nem... nem randi. Akkor mégis mi?
Újfent villódzni kezdenek a lámpák, ám ezúttal ki is égnek. Végérvényesen. Tehát a vészlámpa kapcsol most be, hogy azért némi félhomály uralkodjon a tükörfalú bádogban. Nagyszerű...

MUSIC: [You must be registered and logged in to see this link.] | NOTE: In the prison, we share | WORDS: 520
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you


Ajánlott tartalom

Egeret ide és lenyílik!



@Lindsay, Joe Empty
TémanyitásTárgy: Re: @Lindsay, Joe   @Lindsay, Joe Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

@Lindsay, Joe

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játékonkívül :: Archívum :: Archivált játékok-