KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
FONTOS!
Kedves régi és újonnan érkező Játékosok! Az oldal ELKÖLTÖZIK!
Bővebb információ: ITT
Az új elérési cím: ITT
A költöz(tet)és még folyamatban, de lassan minden a helyére kerül. Addig is szeretettel várunk mindenkit!
Warning
Az oldalon erotikus tartalmú játékok is fellelhetőek. Obszcén és durva kifejezésekkel találkozhatsz, amikért felelősséget nem vállalunk, az alkotók szabad kezet kapnak a nyelvezet megválasztásában. Ne feledjétek, hogy a játéktéren karakterekkel találkoztok. Megértéseteket köszönjük!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox

Legutóbbi témák
» Muzsika Tv
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeKedd Aug. 16, 2016 1:10 pm by Danny Doyle Haynes

» Colors Of Seattle
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeCsüt. Ápr. 07, 2016 7:49 pm by Vendég

» Admin hírek
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeCsüt. Jan. 28, 2016 12:08 am by Danny Doyle Haynes

» Giulia Bianchi
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeVas. Jan. 24, 2016 12:28 pm by Giulia Bianchi

» Avatarfoglaló
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeKedd Jan. 19, 2016 12:40 pm by Vendég

» Elkészültem!
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeHétf. Jan. 18, 2016 11:29 am by Vendég

» Bernadette Ainsworth
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2016 3:11 pm by Bernadette Ainsworth

» Minden, ami Las Vegas
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzer. Jan. 13, 2016 9:34 pm by Admin

» Avataros oldalak gyűjteménye
October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzer. Jan. 13, 2016 9:19 pm by Admin

Ki van itt?
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) Hétf. Aug. 14, 2023 3:38 pm-kor volt itt.

Megosztás
 

 October-Felix - Beautiful Lyrics

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Nov. 29, 2014 12:39 pm

A franc se tudja, mikor kellett utoljára házi feladatot végeznem. Na persze ez nem olyas fajta volt, amit ha nem csinálsz meg akkor egyes aztán megbuksz.
Hanem olyan amit ha nem csinálsz meg, akkor repülsz a bandából. Nem akartam ebből eltűnni, elvégre lassan tizenkét éve a tagja vagyok. Szomorú dolog lenne nyom nélkül eltűnnöm. Utálnám magam és tuti, hogy egy emberes ivászat után talán a drogokhoz is már nyúlkálnék.
Ezt az egyet mondjuk rohadtul becsülöm magamban, hogy életemben nem drogoztam. De semmit a szó szoros értelmében. Eddig is meg voltam nélkülük, továbbra sem kellenek.
Szóval a mai házi feladat a következő: írj egy dalszöveget! Komolyan, Gareth elvárja mindenkitől, hogy ne csak ő csinálja a zenéknek a szövegét, hanem ha kell mindegyikünk. Ezért kaptunk egy füzetet és tollat amiben örömünkre firkálhatunk mindent. Nekem nem volt nehéz dolgom, hiszen mielőtt bandatag lettem volna, már elég sok ilyet és hasonlót csináltam, illetve énekeltem is fel.
Bár otthon tuti többre jutottam volna, istenemre a szervezetem egy elég komoly hotdog adagot kívánt meg. A gyomrom olyan istentelen és vágyakozó morgásba kezdett, hogy nem állhattam ellen neki. A Vegasi utcákat jártam, ahol a hatalmas fényes épületek előtt ténfergő, sétálgató tömegen keresztül verekedve ballagtam én is.
Bár a bandánk nem volt túl híres, azért néha felismertek minket az utcán ilyenkor pedig jöttek, hogy közös képet csinálhassanak velünk és autogramot osztogassunk. Én ezt mindig próbáltam elkerülni, ezért ha egyedül voltam, általában baseball sapkát kaptam a fejemre és majdnem az orromig letoltam. Persze elég könnyű felismerni...vajon miért? A hátközépig érő szőke haj igazából szinte cseppet sem feltűnő, ugyan kérem!
Zsebre vágott kezeimet, szorosan a tárcámon tartottam amíg ki nem szúrtam a hotdogost. Már csak a távolról jövő illatok elindították a nyál termelésem, így halk nyammogással elindultam a kis kocsi felé. Már csak öt méter...
Hirtelen egy platina szőke hajú csaj lépett elém és visítozni kezdett.

- Hé, te Felix vagy a TFC-ből! Ember hadd csináljak egy képet, légyszí!
Én meg nagyra meredt szemmel bámultam a hotdogost és csak ennyit bírtam mondani.
- De...de...hotdog...
- Légyszí, légyszí! Imádom a bandátokat!
Koplaló tekintetemet a csajra irányítottam majd bólintottam.
- Hát...oké...végül is miért ne...
Gyorsan bepózoltam a csaj pedig egy puszit adott az arcomra, majd vaku villant. Aztán nagy nehezen elköszöntem majd lerohantam a hotdogost.
- Egy ketchupost, legyen szíves!
Tárcámból előkaptam egy öt dollárost és a csávó kezébe nyomtam majd átvettem a kaját. Isteni íze volt! Körülbelül két perc múlva semmi nem maradt belőle. Eddigre viszont istentelenül szomjas lettem. Egy éjjeli kávézó volt a hotdogostól körülbelül öt percre.
Belépve rendeltem egy kávét majd egy ablak melletti asztalhoz letelepedtem. A meleg ital jólesett a félig teli gyomromnak. Mivel már képes voltam gondolkodni, előkaptam a hátamon lévő zsákból a füzetet és a tollat majd elkezdtem írni a dalszöveget. Nem volt rossz, bár nem tartozott a legjobb ötleteim közé.


Kapud előtt állok, füst marja tüdőm,
már nem heverek veled a zöldellő füvön,
nem szólítanak szavak, tűnődve ülök,
halott vagy akár az álombeli szülők.
Tíz életemből ötöt adok neked,
bár nem kell már, de magadhoz veszed,
utolsó ajándék mit kezedbe adok,
hogy felsírjanak az éjjeli dalok.

Kezedben a szívem, árnyék ül rajta,
csipeget belőle, vér vörös madárka,
nehéznek érzem, azt hiszem vége,
most már csak egy búcsúbeszéd kéne.



Itt végül abbahagytam és magam elé bámulva gondolkodtam a következő fene tudja hány soron. Áh, eltompult az agyam!
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Nov. 29, 2014 2:44 pm

Jason-nal, a felső szomszédommal megdumáltuk, hogy meló után beülünk valahova kávézni meg süteményt burkolni. Közös bennünk, hogy szörnyen édesszájú. Ezen felül rajta sem fog a kaja.
Én érek előbb a megbeszélt helyre; a Wide Awake Cafe-ba. Faszájos kis kávézó, még éjjel is nyitva tartanak. És mint kiderült, jó nagy a forgalmuk ilyenkor is. Nem mi vagyunk az egyetlen éjjeli baglyok a városban. Sőt! Sokan vagyunk, mintha csak osztódással szaporodnánk.
Az ablak mellett ülök. Fent könyöklök az asztalon és gondolkodom, miközben kifelé bámulok a kivilágított utcára. Pár perce érkeztem. Jason még sehol, de az idő közben mellém lépő pincérsrácnak leadom a rendelést. Egy pohár latte macchiato-t simán eliszogatok, mire a haver befut. Nem sokára elém is kerül a forró ital.
Közben hallom, hogy a mögöttem lévő asztalhoz letelepedik valaki.
Alig kortyolok bele a lattémba, máris csipog a mobilom. A fekete bőrdzsekim zsebében lapul, ami meg a szék támlájára terítve lóg. Ahogy oldalra fordulok, hogy elővadásszam, véletlenül megbököm könyökkel a mögöttem ülő szőke srác hátát.
- Bocs, ne haragudj. – villantok rá egy röpke mosolyt, már ha felém néz, aztán inkább az ujjaim közé kaparintom a készüléket, hogy lecsekkoljam ki dobott meg SMS-sel. Csak Jason. Úgy fest, nem mostanában szabadul a munkából.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Nov. 29, 2014 3:00 pm

A kávé piszkosul jól esett, de nem tudta az agyamat gyorsabban írásra koncentráltatni. Istenem, néha úgy bírnám, ha jobban menne az írás. Talán nem is zenével kéne foglalkoznom, hanem regényt kéne firkálnom. Asszem nem is járnék vele rosszul.
Az ötletre csupán hümmögtem majd elkezdtem tovább írni, de csak két sorig jutottam mert hirtelen egy könyök meglökte a kezemet, ami miatt az egész írás elcsúszott jobbra. Ugyan egy pillanatra elborult az agyam, mert majdnem áthúztam a második versszakot, de aztán meghallottam az édes, női hangot hallva.
A francba, megint habogni fogok! Hátrafordultam majd elmosolyodtam.
- Ugyan, semmi baj...
A szemem egyre jobban készült leragadni, ezért az első pincért aki a közelben sétált, kapásból megszólítottam.
- Bocsánat, legyen szíves még egy feke...
- Hé, te nem annak az együttesnek a gitárosa vagy?-vigyorgott rám.
Nagy levegőt vettem majd nyugis hangot eresztve magamra szólaltam meg.
- Egen.
- Várj, mi is a neve...
- Bocs, de inkább kérném azt a kávét!
A pincér kicsit csúnyán nézett rám (kicsit!) majd elsétált aztán pár perc múlva visszajött az innivalóval.
- Parancsolj...
Biccentettem majd gyorsan kifizettem a kávét. És még neki áll feljebb...
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Nov. 29, 2014 5:27 pm

Ahogy a szőke srác felém fordul, és tisztán láthatóvá válik a sapi alatt az arca, felismerem. Felix Tharburd a TFC-ből. Király banda.
Hülye lennék rárontani. A magunk fajták szívesebben rejtőznek. Általában. Egy idő után elég, hogy boldog boldogtalan ránk cuppan azzal az örömittas felkiáltással, hogy „Jééé! Nem te vagy a…???” De.
Lazán kezelem, és igyekszem főleg szeretettel a rajongók közeledését, de néha előfordul, hogy a lehető legrosszabbkor találnak be. Olyankor nagyon meg kell erőltetnem magam, hogy jó képet vágjak a zsibongásukhoz.
Miután lecsekkolom az SMS-t, nem csúsztatom vissza a készüléket a kabátomba, inkább az asztalra teszem a kezem ügyébe. Hátha még valakinek eszébe jut valami. Jason már biztosan nem keres, most fújta le a talit.
Futó pillantást vetek Felixre, örülök, hogy nincs gond. Rámosolygok röviden, és ennél tovább nem is akarom megbámulni. Sztársági szolidaritásból, meg aztán a pincért is magához inti. Előrefordulok, de óhatatlanul is fültanúja leszek a kis intermezzónak, ami mögöttem zajlik.
Na, erről beszéltem. Laposan somolygok az orrom alatt.
Belekortyolok a kávémba. A nyelvem hegyével lenyalintom a habot a szám fölül. gondolom olyan lett. Aztán mégiscsak visszafordulok a gitároshoz, hogy megszólítsam. Nagy a késztetés. Elvégre honi.
Hogy ő bemért-e én ki lehetek, gőzöm sincs.
- Isten hozott Vegas-ban, Felix. – döngöm mosolyogva. - Nincs kedved átülni ide? - tudakolom hátratekeredve.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Nov. 29, 2014 5:50 pm

Félig magam előtt merengtem, mikor a pincért magamhoz intettem majd az örömködése után, mivel elegáns módon lekoptattam a srácot, megkaptam a következő adag koffein adagot.
Kicsit nagyképűnek éreztem magam, főleg mert az esetek nagy részében kellemesen elszoktam dumálni a rajongóimmal, ám a civil életemben jobban szeretem ha engem is sima embernek néznek. Attól függetlenül, hogy egy thrash metál együttes tagja vagyok, én még mindig ugyanaz az a kis szerencsétlen lennék, aki 13 évesen abbahagyta az iskolát és elindult, hogy jól érezze magát. Ennek sokszor persze hátulütője volt a sok balfaszkodásom. Gyakran rúgtak ki és szidtak meg, emiatt is van az, hogy színpadon kemény csávónak tűnök, de a való életben egy félénk srác vagyok.
Hosszú gondolatsoromat persze írással fedtem el, de eddigre a dalszöveg mellé kisebb firkálmányokat rajzoltam, mikor megint felbúgott mögöttem az édes női hang.
Megfordultam és a lányt figyeltem. Kicsit zavarban lettem megint, de azért nagy nehezen összeszedtem magam.
- Öhm...persze, miért is ne?
Jó tudom, hogy ismert a TFC, ezáltal a tagok is ám ez a lány úgy szólított meg, mintha ismerne. Talán így is van...
Felkaptam a cuccaim, illetve a kávét majd átültem. Így már jobban láttam a lány arcát és akaratlanul is vigyor ült az arcomra.
- Nahát, nem is tudtam, hogy minden gitáros idejár esténként kávézni! October Soininen személyesen! Igazán örülök a találkozásnak!
Mickey Vallejo basszusgitárosa. Ha jól emlékszem még valamelyik haverom volt beleszerelmesedve Octoberbe.
Beleszürcsöltem a kávéba majd rámosolyogtam.
- Csak nem küldtek téged is dalszöveget írni?
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeVas. Nov. 30, 2014 11:02 am

Miért is ne szólíthatnám le ilyen lazán? Lehet, hogy ez az első alkalom, hogy személyesen találkozunk, de földi, ráadásul szakmabéli. Nagyon úgy fest, hogy Vegas finn megszállás alá kerül. Lassan többen leszünk itt, mint otthon.
- Én is örülök. – mosolygom szélesen a szőke gitárosra, miután áttelepedik hozzám, és kiderül, hogy igen, ő is képben van.
A hírek szerint Felix néhány hónapja tartózkodik Vegasban. Ő sem olyan rég, mint én. Biztosan a kalandvágy és a lehetőségek hajtották ide. Hasonlóan, mint engem.
- Nem kell küldeni. Megy az magától is. - kacsintok rá. - Hogy tetszik Vegas? Sikerült beilleszkedned az új bandádba? – érdeklődöm, aztán belekortyolok a kávémba, míg válaszol.
A pillantásom eközben a motyójára vándorol, ami egy füzetből és egy tollból áll a csésze fekete mellett.
- Min ügyködsz?
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeVas. Nov. 30, 2014 11:36 am

Való igaz, hogy Amerikának elég még pár évtizedet várnia és lassan több lesz a külföldi, mint az eredeti lakos. Bár jobban belegondolva Amerika önmagában bevándorlók leszármazottai. Bárki mondhatja, hogy ő bizony ennek az országnak a gyermeke, mert ez egy HAZUGSÁG. Mindegyikük, egytől egyig angol. Britannia az őshazájuk. Nincs több kérdésem, köszönöm.
- És mi a nagy helyzet feléd? Banda megy, sikerek és csillagos ég?- mosolyogtam rá.
Bármennyire sikeresnek tűnik a bandánk, nálunk ez utóbbi nincsen meg. Vagyis...meg van, de azért pénzileg nem kényeztetnek el minket. Kőkeményen kell fizetni a kiadónak, a roadiknak és a stúdióknak. Nem olcsóság egy ilyenbe belevágni. Mindenre fel kell készülni, ha zenészek akarunk lenni.
- Hidd el szívesebben írnék otthon, de a kávéfőzöm beadta az unalmast. És azt hiszem mára nem sok kedvem lett volna, kávéfőzőt venni. Ezért inkább jöttem be ide, meg hát...
Vigyorogva elbámultam a pincér felé.
-...páratlan itt a személyzet kedvessége.
Kérdésére mosolyogva megingattam a fejem.
- Szó-szó. Tudod a régi gitáros, Patrick helyét azért nehéz dolog volt átvenni.
Szegény csávót, isten nyugosztalja. 2002-ben halt meg, mikor egy sráccal egy átmulatott éjszaka után hazafele indultak, aztán belehajtottak egy szalagkorlátba. A fémkorlát jóformán megskalpolta mindkettőjüket. Szerencsétlen pedig csak utas volt.
- Hát, napi feladatnak megkaptam, hogy írjak valami dalszöveget, de per pillanat semmi ötletem nincs. Ezért csak firkálok valami skicc féléket.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeVas. Nov. 30, 2014 12:21 pm

Sejtelmesen elmosolyodom, miközben bólintok.
- Nincs okom panaszra. – döngöm. Elvégre valóban jó helyre kerültem. A Slaves of Hell nem rossz banda. Sőt! Mi az hogy?! Az olyan apró szépséghibák, mint annak a zseni Vespa-nak a szarságai lassan már nem is számítanak. Beletörődtem, hogy amíg élek, csesztetni fog. De még életemben bele fogok lépni a szájába egyszer az fix.
Komiszan elvigyorodom a kávézó személyzetének jellemzésén.
- Bizony az, de a kávéik és a süteményeik is isteniek. – magyarázom halkan kuncogva.
Mikor legelőször jöttem ide Jason-nal, engem is kiszúrtak a pincérek. Azóta már többször megfordultam itt, úgyhogy megszokták a jelenlétem. Olyan vagyok, mint bármely hétköznapi vendég. Senki nem zaklat.
- Meghiszem azt. De jól csinálod. – búgja az altom. Egy sima helyet is nehéz befoglalni, nem ám olyat, amit egyszer már valaki előmelegített és jól bejáratott. Ám Felix férfi. Vagány srác. Az ilyeneknek nem gond beépülni egy bandába. Arról nem is beszélve, hogy rohadt jók a képességei. Máskülönben most nem lenne köztük.
De próbálj meg nőként egy csupa pasikból álló, látens zombi formációba betelepülni, ahol ha nem megdugni akarnak, akkor válogatott módokon kibabrálni veled, mert az olyan kurva vicces. Szerencsére engem sem kell félteni. Vespa jóval kezdett.
- Na! – gúnyos vigyorra húzódik a szám a hallottakra. - Újabban már házit is adnak? Megleshetem mire jutottál? Épp nincs jobb dolgom. Ha gondolod, összehozhatunk valamit. – magyarázom, és jobb karommal felkönyöklök az asztalra, hogy a tenyerembe fektessem az állam. Innen vizslatom Felix kölykösen helyes arcát.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeVas. Nov. 30, 2014 7:51 pm

Mosolyogva bólintok.
- Ezt örömmel hallom. Mostanság kevesen dicsekedhetnek a jó életükkel.
Persze mondom ezt úgy, hogy más országokban olyan háborúk zajlanak amiben legrosszabb rémálmunkban sem sejtenénk. Persze nem kell messze menni és feltétlenül háborúra gondolni, ha rossz életre gondolunk. A hajléktalanok, a zaklatott áldozatok és bárkinek rossz az élete. Én csupán a szerencsének köszönhetem, hogy ilyenem nincsen.
Könnyed nevetéssel biccentettem.
- Való igaz.- azzal beleszürcsöltem a kávémba majd elgondolkodva bámultam a pincérek után.- Nem is tudtam, hogy süteményük is van. Esetleg meghívhatlak valamire?
Áh, kész úriember vagyok kedves közönség! Bár kissé hátulütője, hogy nem terveztem ma nagy pénzszórást, de hát istenem! Nem mindennap találkozik az ember October Soinennel! A csaj egy kész zseni, brutálisan jó gitáros! Komolyan, szokás mondani, hogy tiszteld azt aki tehetséges és én ezzel teljesen egyetértek! Kalapomat emelem felé.
- Igen, lehet hogy jól csinálom, de tudod nehéz volt azért. Patrick egy hatalmas nagy gitáros volt, meg volt neki a legjobb poszt és elég megbecsült tag volt. Engem persze a halála után kapásból a mély vízbe dobtak.
A füzetemre bámultam majd sanda vigyor ült a képemre.
- Hát már úgy is olyan régen jártam iskolába, miért is ne?
Ötletére felhúztam a szemöldököm majd bólintottam.
- Ahogy gondolod.
Azzal a kezébe adtam a füzetet.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeKedd Dec. 02, 2014 10:59 am

Nem szokásom dicsekedni. Megvagyok a bandában. Nagyjából. Vespa egy köcsögguszti, de ami az anyagiakat illeti, egy szavam nem lehet. Grid mondhatni a tenyerén hordoz. A franc tudja mi csípte meg, hogy csak úgy vett nekem egy motort. Nem lett volna kötelessége. Sőt. Ez az egész ügy a mai napig egy kurva nagy rejtély.
- Egy mogyorókrémes croissant jól esne. Köszi. – fogadom el Felix meghívását, miközben címzek neki egy kedves mosolyt.
Igen, valóban egy úriember. Sokan talán nem is néznék ki belőle, ahogy általában a feketében járó rockerekből. A társadalom feldughatja magának a szűk látókörű előítéleteit.
A szavaira bólintok. Egyet kell értsek.
- Lehet, hogy Patrick kivételes és nagyszerű gitáros volt, de ez nem jelenti azt, hogy Te nem vagy képes ugyanarra. – jelentőségteljesen nézek Felix szemeibe. - A legjobb, amit tehetsz, hogy nem hasonlítgatod magad másokhoz. Te TE vagy. Ugyanúgy pótolhatatlan, mint Patrick. És gyanítom, ezzel a TFC is tisztában van, ha már bevettek. – kacsintok rá cinkosan, aztán egy lapos vigyor szalad át az ajkaimon.
Méghogy iskola! Halk kuncogást hallatok.
- Az iskolák mit sem tudnak a valódi művészetről. Ott legfeljebb a korlátokat verik beléd és azzal riogatnak, hogy nem vagy elég jó. – döngöm. Nem vagyok az oktatás ellen, én is elvégeztem, amit el kellett, deee… Mindigis utáltam, hogy másvalaki dönti el, mennyit érek, vagy az, amit csinálok, egy 5-ös skálán hány pontot ér. Sosem hagytam, hogy mások elbizonytalanítsanak és eltérítsenek önmagamtól.
A felém fordított füzetet magam elé húzom.
- Kösz. – mondom egy mosollyal, aztán a szemeim végigfutnak a frissen írt sorokon.
A „halott vagy akár az álombeli szülők”- nél erősen összerándul a gyomrom, és érzem, ahogy belém fészkelné magát a szokásos durva letargia. De nem hagyom. Sem az idő, sem a hely, nem alkalmas egy kiadós depressziózásra. Elég, ha éjjelente álmatlanul forgolódom.
A többi sor sem vidámabb. De hát, ez egy ilyen műfaj. Felix dalszövegéből üvölt a lemondás és a lelki fájdalom.
- Konkrét személy, vagy esemény ihletett? Vagy csak úgy jött magától? – tudakolom. - Igazán remek szerzemény. Amit akartál, eltaláltad vele, mert amellett, hogy pokoli nyomasztó, istenesen festői. – magyarázom elismerően, miközben visszatolom Felixnek a füzetet.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeKedd Dec. 02, 2014 4:02 pm

Mosolyogva bólintottam.
- Kiváló választás!
Magamhoz intettem a pincért majd rendeltem két mogyorókrémes croissant.
Míg vártuk az édességet addig folytattam a beszélgetést.
- Őszintén szólva teljesen más fajta lett a zene, mióta én vagyok a gitáros. Ha megfigyeled a régebbi számok sokkal melankolikusabb és erőteljesebbek voltak a basszusok a számokban, mostanság pörgős lett és Gareth éneke is bár még mindig sötétek vagy szomorúak, ezeket már olyan hörgésekkel és hangokkal képes követni, hogy néha csak az istenadta darálást lehet hallani. És ami a TFC-t illeti...
Itt egy könnyed nevetés tört fel belőlem.
-...utólagosan elmondták, hogy csak ideiglenes tag lettem volna, csak aztán a basszusunk szavait idézve:"megszokták a pofámat". Biztos, hogy a mázli is közrejátszott. Ha nem vettek volna fel, persze maradtam volna roadie.
A szavaira kissé zavart vigyor ült a képemre, amit követett egy halk nevetés.
- Na igen, talán ezért jártam 13 éves koromig suliba...
Szerintem marha nagy szégyen, bár furcsamód apámék ezért máig nem akadtak ki. Én a saját kölykömet tuti lenyakaztam volna.
A dicséretre elég döbbent arcot vágtam.
- Tényleg tetszik?
A fejemet megingatva bámultam a füzetet.
- Hát, ez csak magamtól jön. Sokan mondták, hogy dokihoz kéne fordulnom, hogyha ilyen letargikus vagyok, de őszintén mondom, hogy semmi lelki problémám nincs ami miatt azt lehetne hinni, hogy valami bajom van. Egyszerűen ilyen vagyok.
S bár komoly vagy szomorú dolgokról beszéltünk mégiscsak elmosolyodtam.
- Egy igazi idiot savant vagyok.
Vagyis hülye zseni. És ami még furcsa, hogy csak ekkor tűnt fel, hogy már legalább két perce ott van a süti előttem. Elég gyors volt, futott át az agyamon.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeCsüt. Dec. 04, 2014 1:26 pm

Míg Felix beszél, belekortyolok a lattemba. A „megszokták a pofámat”-nál belevigyorgok a kávé tetején úszkáló habba.
- Ez igazán kedves tőlük. – duruzsolom letéve az asztalra a poharat.
Felix következő szavaira enyhén félrebillen a fejem. Valamelyest meglep a vallomása. De mégis…
- A végzettség nem minden. Sokan boldogulnak nélküle. Sőt, olyanok is akadnak dögivel, akik agyonképezve sem találják a helyüket a világban.
Direkt nem azt mondom, hogy „nem viszik semmire”. Nem szeretek ezzel a szófordulattal élni. Ahhoz nem kell semmilyen iskola, hogy képes légy meglátni a lábad előtt heverő lehetőségeket, vagy megleld a benned rejlő zsenit. Vagyis talán. Az észlelés is egy képesség, ám ez olyasvalami, amit az oktatási intézményekben nem tanítanak.
A tanárok gyorsan belénk nevelik, hogy az életünk legfőbb célja anyagi javakat felhalmozni, és ennek elérése érdekében güriznünk kell egy életen át. Mire kikerülünk az iskolapadból, képzett veteránok vagyunk versenyszellemben és félelemben.
- Rá se ránts, Felix. – magyarázom bíztatón, miközben rákacsintok. - A suliban csak mások gondolataival töltik meg a fejed. Ez egy… olyan zavaró tényező, ami aláássa azt a valakit, aki valójában vagy. Félre ne érts, nem támogatom az analfabetizmust, de ha minél kevesebb hatás ér ebből az őrült, agyongondolkodott, agyonmanipulált világból, annál jobb esélyed van kapcsolatot teremteni a kreativitással. A tanárok megigéznek a saját hülyeségeikkel és megetetik veled, hogy nem vagy elég jó úgy ahogy vagy, tehetségtelen vagy, nem érdemled meg ezt-és-ezt, és folyton másokhoz hasonlítgatnak.
Mázli, hogy nincs gyerekem. Még a végén rám kenné; az anyja dumálta le arról, hogy suliba járjon.Hát... Ha lenne, ezt rohadtul benézné.
Egyáltalán nem ítélem el Felixet a döntéséért. Megvan az előnye annak az útnak, amit ő jár.
Közben megérkezik a pincér a két croissanttal. Leteszi elénk. Hálásan mosolygom fel rá, miközben megköszönöm. Felix mintha kicsit máshol járna, vagy legalábbis úgy belemerült a beszélgetésbe.
- Igen, tetszik. – bólintok még mindig mosolyogva. - Ne hallgass a rossz nyelvekre. A legegyszerűbb formula, hogy légy önmagad. Ha idiot savant, akkor idiot savant. Így nem történhet semmi baj. A lényeg, hogy boldog légy. – vonom meg a vállam.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

avatar
Vendég

Egeret ide és lenyílik!
Vendég


October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimePént. Dec. 05, 2014 10:55 am

Egyetértően bólogattam, közben a képemen már akaratlanul is letörölhetetlen vigyor ült a képemen.
- Na igen. De annyi biztos, hogy ilyen jó fej emberekkel nem mostanság akadt dolgom. Bár néha a régi bandát is hiányolom, ám máig viszonylag jóban vagyok a tagokkal.
Ja bár Ulf azóta se bocsátotta meg, hogy tönkre vágtam a fő koncertet, mikor sikeresen nos...belehánytam a hangfalba és tönkre vágtam az egészet úgy ahogy van.
- Ezzel a gondolat menettel teljesen egyetértek. Piszok jó példa rá egy indiai ürge. Elvégezte a nyolc általánost aztán elkezdett dolgozni és láss csodát, ma már az egyik legbefolyásosabb ember ma már egész Indiában. Vagy ott van a következő történet amit egy turné alkalmával volt szerencsém hallani: volt egyszer egy srác, akinek szintén az általánoson kívül, semmi iskola végzettsége nem volt. Elment egy étterembe dolgozni mosogató fiúnak és csak az által, hogy néha bement segédkezni a konyhára, néhány év múlva már a szakácsok között volt. Ki tudja, hogy például...
Rámutattam a magam előtt elterpeszkedő croissantra.
-...ezt milyen tanultságú ember csinálta.-majd vigyorogva hozzátettem.-Bár az biztos, hogy nagyot alkotott.
A sors hullámain a jó részt nehéz elcsípni, de valakinek sikerülhet. Ez már csak így megy.
- Én amondó vagyok, hogy igazából a legfontosabb dolgokat, bármilyen furcsának is hangzik, az iskolán kívül és az általánosban tanulod meg. Példaként megint csak magamat tudom mondani, hisz vegyük figyelembe, hogy a gitár mellett éneklek is, bár a hangom ritkábban lehet hallani, de nem is ez a fontos, hanem az, hogy nem iskolában tanultam meg, se gitározni se énekelni. Az egész zenei ízlésem onnan követhető, hogy apámat kértem meg, hogy tanítson meg gitározni, az éneklés pedig a ritka családi karaoke partikból ered. Az iskolában csak azt tanultam meg, hogy kell olvasni, számolni, írni. Pont. Sokkal inkább értékelem azt, hogy mit tanultam az iskolán kívül. Mondjuk ha lesz gyerekem akkor tuti, hogy az ilyen gondolataim gyorsan elrejtem előle.
Lehet, hogy apámék engem nem basztak le, mikor eldöntöttem, hogy nem járok suliba, de ha a kölyköm nem fog iskolába menni, akkor letépem a fejét annyi száz.
A szavaira csupán nyitott szájjal bámultam és igen döbbenten figyeltem, majd nagy nehezen megszólaltam.
- Baaaszki...ilyen király lelki támaszos szöveget ritkán hallottam még.
Bár a saját szavaimtól hamar egy emberes nevetés tört fel belőlem. Sosem voltam az emberek szava...akarom mondani a szavak embere.

Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you

October Soininen
October Soininen

Egeret ide és lenyílik!


◮ age : 37
◮ tartózkodási hely : In the state of Creativity
◮ hozzászólások száma : 865
◮ join date : 2014. Sep. 30.

October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitimeSzomb. Dec. 06, 2014 1:37 pm

Felix a régi bandáját emlegeti. Ez bennem is felidéz jó néhány emléket, amiket sosem fogok elfelejteni. Hiányoznak a srácok a baromságaikkal együtt. De mindegy már. Kezdek beleszokni a Slaves of Hell-be. Ha a fiúk közül nem is mindegyikük, de van aki nagyon sokat jelent.
Felnevetek, ahogy a croissant felé int.
- Na igen. Az eredettörténete valóban ismeretlen. Nem tudhatjuk mikor ki és hol találta ki ezt a csodát. Állítólag a török leverését ünnepelték meg vele Bécsben, és akkor készítettek először croissant-t. – vonom meg a vállam.
Felixnek jó beszélőkéje van, de ki a fene bánja. Kellemes társaság. A szemeibe mosolyogva hallgatom, aztán fogom a mogyorókrémmel töltött kiflit és beleharapok.
Teli szájjal bólogatok a szavaira.
- Jaja. Egyetértek. A tanulás fontos, de nem mindenben értek egyet az oktatással. – hirtelen felkacagok. - Aha, a gyerekem előtt én is kussolnék a nézeteimről. Menjen csak szépen a suliba. Ha nem is lesz belőle diplomás orvos, írni, olvasni tudjon, és legyen tisztában azzal, aki. A döntést ráhagyom, mihez kezd. Tapasztalja csak meg, amit akar, bontakozzon ki és… fedezze fel az életet saját belátása szerint. Persze ott lennék mögötte, ha beletenyerel a szarba. – magyarázom röhögcsélve. Azt hiszem, borzasztóan, már-már törvénybeütközően laza szülő lennék. Mázli; nincsenek olyan irányú ambícióim, hogy anya legyek. Még a férfiakat sem engedem közel, így aztán kizárólag önmegtermékenyítés jöhet szóba. A kósza gondolatra gunyoros somolygás suhan át az arcomon.
Arra az erőteljes „Baszki!” felkiáltásra, ami elhagyja Felix száját, a kávézóban tartózkodók egy emberként kapják felénk a tekintetüket. Én csak vihogok az egészen a sütemény fölött. Hadd bámuljanak.
- Ugye? – kacsintok Felixre egy széles vigyor kíséretében. - Van pár ilyen a tarsolyomban.
Naná! Kurva okos vagyok mások dolgában, de a saját fóbiáimmal képtelen vagyok megbirkózni. Ilyen ez.
Vissza az elejére Go down

The city of sins awaits you


Ajánlott tartalom

Egeret ide és lenyílik!



October-Felix - Beautiful Lyrics Empty
TémanyitásTárgy: Re: October-Felix - Beautiful Lyrics   October-Felix - Beautiful Lyrics Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

October-Felix - Beautiful Lyrics

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Felix Tharburd
» Conor&Felix - The blonde and the boy
» Run, baby, run - October, Ville & Birdie
» October Wallis
» October + Kyle

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Játékonkívül :: Archívum :: Archivált játékok-